Jíst
Život

Novodobý pohled na výživu inspirovaný aktuálními vědeckými poznatky a společnostmi, které se na Zemi dožívají nejvyšších věků.

START

My Newsletter

autorka

O autorovi

Ke konci roku 2014 strávil Josef 3 měsíce ve slavném kalifornském městě Loma Linda, jehož obyvatelé se řadí mezi nejdéle žijící obyvatele na naší planetě. V tomto městě absolvoval stáž v programu pro kompletní zlepšení zdraví (chiphealth.com). Přesvědčil se tam o možnostech životního stylu, který staví na rostlinném způsobu výživy. Po návratu do České republiky narazil na kulturní přesvědčení, která brání pochopení tématu rostlinného způsobu výživy v širší veřejnosti. Proto se nyní soustředí na překlady znalostí slavných amerických lékařů, a přináší tak do Česka informace velice zajímavé hodnoty.


Je načase začít jíst Život

Kniha „Je načase začít jíst Život“ je souhrnem především prvního roku poznávání tématu rostlinného způsobu výživy. Jejím úkolem je informovat, přimět k zamyšlení a následně i inspirovat člověka k prozkoumávání tohoto životního stylu. Kniha samotná je inspirována pobytem ve městě Loma Linda, v Kalifornii – ve městě lidí, kteří se tímto způsobem stravují a dožívají se nejvyšších věků na naší planetě. Jak je to možné? Nemají bez masa nedostatek bílkovin? A i kdyby měli, vadilo by to vlastně? Nejsou naše poznatky o výživě zastaralé? Těmto lidem se i vyhýbají naše nejčastější nemoci a příčiny úmrtí, a právě rostlinná výživa je toho důležitým faktorem. Proč má naše společnost tak bídné zdravotní výsledky, jaké má? Proč nám určité druhy potravin mohou škodit? Jaké jsou nejrůznější principy vztahující se k našemu zdraví? Co by se dalo vylepšit v naší kultuře? Tyto a podobné otázky kniha řeší a je vhodná pro všechny, kteří pochopili, že učinit v životě nějaké změny může být v jejich nejlepším zájmu.

Co se v knize dozvíš

Poznáte je po ovoci

Jaké ovoce – jaké výsledky – plodí naše kultura, které jsme součástí? Je to zdraví, nebo nemoc?

Pravděpodobnost

Lidé jsou různí, každý potřebuje něco jiného a výsledky nikdy nejsou zaručeny. Ovšem když mi něco dává minimálně 80% šanci na dosažení lepšího výsledku, stojí za to to prozkoumat.

Jak věštit budoucnost

Statistika je tak jednosměrná, že není obtížné odhadnout budoucnost člověka, který se drží běžného životního stylu.

Věda

Kniha je podložena současným souhrnem vědeckého poznání.

Praxe

Zkušenosti více než 70 000 lidí, kteří prošli programem CHIPhealth.com dodávají teorii v knize na praktické důvěře.

Normální bláznovství

V naší kultuře děláme spoustu bláznivých věcí, které považujeme za normální. Uvědomíme si to, když od toho odstoupíme.

Modré zóny

Jsou oblasti na naší planetě, kde se lidé dožívají o 8-11 let více, než je tomu běžné.

Přechod

Co obnáší změna životního stylu? Jak na to?

Světlá strana síly

Které potraviny nám prospívají?

Temná strana síly

Které potraviny nám škodí a proč?

Únik zabijákovi

Co dělat, abychom se vyhnuli nejčastějším nemocem a zabijákům v naší společnosti?

Zvrácení průběhu nemocí

Víte, že lze pročistit cévy pomocí změny životního stylu? Nebo že se lze zbavit diabetu 2. typu? Údajně to nelze – říkají ti, kteří se přestali vzdělávat před 20 lety.

Stop pravidelnému sebepoškozování

Mnohé nemoci se budují dlouhodobě – každodenním poškozováním našeho organizmu nevhodným jídlem.

Substance

Zmíněno bude několik látek kolujících v našem těle a jejich dopady na naše fungování.

Odkazy rozšiřující poznaní

Knihu provází 18 odkazů, které doplňují probírané informace a poskytují hodiny dodatečných informací ve formě dokumentů, přednášek, článků či krátkých videí.

Reference

Tomáš Zdražil

Zakladatel Investree, organizátor Cashflow summit.

Pepu znám už nějaký pátek a když začal jezdit do světa, odkud vozil zajímavé postřehy, začal mě víc zajímat. Ukázal mi, že existuje více alternativ stravování. Díky jeho knize, jsem zjistil, jak málo toho vím o svém těle a začal jsem přemýšlet nad tím, co do sebe strkám. Začal jsem novou kapitolu života, protože můj sportovní cíl - zdolat závod Ironman - je dost o výživě a díky informacím z tohoto projektu se stává reálnější než předtím.

Kateřina Blažková

-

Kniha je skvělá, určitě by si ji měl přečíst každý, i přes všechny svoje předsvědčení, protože je psaná tak, že se nad tím člověk musí alespoň na chvíli pozastavit a popřemýšlet o tom všem. I když po přečtení zůstane u svých starých zvyků, třeba mu to bude vrtat hlavu tak dlouho, že to bude jen otázka času, kdy k tomu sám dospěje. Jsem neskutečně ráda, že se našel další člověk, který vidí svět takový, jaký opravdu je a nic si nenalhává či nenamlouvá. Někdo k tomu dojde sám, někomu to musí ukázat ten druhý (mě). Když jsem se loni začala „probouzet“, bylo to pro mne hodně těžké a občas se mi nechtělo věřit, čeho všeho jsou lidé schopni. Potom jsem ale četla a objevovala další a další věci, které mi to všechno jen potvrzovaly. Upřímně, bylo mi z toho na blití, cítila jsem se zrazená, potom přišla fáze, kdy jsem si říkala, že jsem byla blbá, když jsem nic z toho neviděla. Ale hlavně mi z toho bylo dost smutno. Naštěstí je takových lidí jako ty čím dál víc a já jsem za to jen ráda.

Michaela Vavrinova

Autorka blogu tisicezivotu.blogspot.cz

Knihu doporučuji všem lidem, kteří se zajímají o své tělo a zdraví, stravu i fungování světa. Musíte mít mysl alespoň trochu otevřenou (čímž nemyslím, že byste do čtení měli jít s tím, že okamžitě změníte celý svůj život...), jinak je pro vás kniha ztrátou času, protože číst něco, nad čím se nehodláte ani při samotném čtení zamyslet, je zbytečné... Věřím ale, že většinu lidí by tato kniha zaujala, ať už by si z ní odnesli cokoli.